Pre nedelju dana kada sam počela naglo da treniram posle duže pauze, osetila sam bol u desnoj nozi kada se oslonim. Nemam otok, posle skoro nedelju dana bol je prestao, ali još malo osetim bol kada se oslonim. Otišla sam kod doktora i posle rengeskog snimka bez pregleda doktor mi je rekao da treba da idem na antroskopiju, i da mi je povredjen meniskus. Sada se čuje malo pucketanje kada ustajem. Koristim fastum gel i dosta mi pomaže, ali osećam kao da nemam stabilnost. Visoka sam 210cm imam 94kg. Bavim se košarkom.
    Zanima me da li treba da idem na snimanje magnetnom rezonacom? Da li su u pitanju ligamenti?
    Pozdrav

    Odgovoreno: 07. 12. 2008.
    • Najefikasnija dijagnostička metoda za koleni zglob jeste magnetna rezonanca koja će vrlo jasno pokazati o čemu se zapravo radi. Tada će se videti da li je u pitanju neki od brojnih ligamanata, ili se radi o meniskusu, ili je pak nešto treće. koleni zglob inače relativno često strada u sportskim aktivnostima jer je relativno nezaštićen, a trpi veliko opterećenje. Možda bi pomogla kolena ortoza.