Išla sam na fizikalnu terapiju i nije mi ništa pomogla. Doktor mi je rekao da imam hipotrofiju kvadricepsa lijevo krepitacije patelofemoralno pri fleksiji. I da su pozitivni testovi na blanje i inhibicije kvadricepsa.
    Zanima me da li je potrebna operacija?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 01. 12. 2008.
    • Obavezno uradite magnetnu rezonancu kolena, koja će detaljno prikazati patelo-femoralni zglob i utvrditi o čemu se zapravo radi. Hipotrofija mišića kvadricepsa posledica je nedovoljnog angažovanja mišića (štednja zbog bolova, smanjeno kretanje, imobilizacija i sl.). Hipotrofija se leči isključivo vežbama, ali najpre treba otkloniti uzrok smanjene pokretljivosti. S obzirom na krepitacije, moguće je da se radi o artrozi patelo-femoralnog zgloba koja se može videte na MR. Kad se zna tačan uzrok, lako je lečiti.