Poštovanje,
    prilikom pada sa visine od 3 metra moj otac je zadobio naprsnuće pete na levoj nozi. Prilikom odlaska lekaru stavljen mu je gips koji je nosio otprilike 6 nedelja, a potom posle kontrole mu je skinut. Doktor je bio zadovoljan rezltatima i dao mu je fastum gel da maže protiv otoka. Medjutim ni posle 10 dana od toga otok i dalje ne prolazi, pa moje pitanje glasi da li možda postoji neka mast na biljnoj bazi koja bi povukla otok...
    Zahvalan

    Odgovoreno: 01. 12. 2008.
    • Postoji mnogo preparata raznih vrsta koje bi vaš otac mogao da koristi: Lioton, Biofreeze, Hepalpan. Ipak, nakon preloma i imobilizacije, otoci su uobičajena pojava i traju relativno dugo. Važno je da noga u toku odmora bude odignuta, kao i primena fizikalne terapije koja će popraviti stanje i smanjiti otok pre nego preparati za mazanje. Od fizikalnih procedura treba uključiti laser sa antiedematoznim efektom, impulsno magnetno polje, interferentne struje i sl.