Bolovi u levom ramenu, na RTG snimku nalaz: periartritične promene na pripoju supraspinatusa sa subkortikalnim cističnim promenama...trenutno sam na terapiji -Ultra zvuk, lampa, struja, vežbe..bol i dalje, ne mogu da spavam.
    Šta dalje da radim?
    Hvala

    Odgovoreno: 30. 11. 2008.
    • Za periartritis ramena preporučuje se krioterapija i odgovarajuće vežbe. Krioterapija podrazumeva primenu hlađenja (kockom leda) u trajanju od 3-4 minuta, svakih 6-8 sati. Bolovi se mogu pogoršati kod zagrevanja, pa izbegavajte utopljavanje ramena. Ako bolovi ne prolaze nakon 5-7 dana hlađenja, javite se ortopedu ili fizijatru radi eventualnog ubrizgavanja kortiko preparata u zglob.