Poštovana,
    već 4 godine imam skoliozu kičme, krivine su mi 45 i 44, pa sam nosila mider i smanjile su se za po desetak stepeni, ali sad su se vratile na isto, ja za ove nekoliko godine koliko nosim mider, nemam nikakvog poboljšanja, pa sam rešila da odem kod doktora u Bosnu kako bi me izlečio masažom. Ovih dana treba da krenem tamo, a imam strah od samog tretmana, ali i imam neku sumnju, jer je sam jednodnevni tretman jako skup, a ja moram da ga ponavljam nekoliko dana više puta.
    Šta Vi mislite o tome i da li mogu da vratim kičmu tom masažom?
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 28. 11. 2008.
    • Sigurna sam da masaža nikako NE može da izleči skoliozu. Umesto skupih sumnjivih tretmana te vrste, obratite se ustanovama koje se bave skoliozom, gde će vas pregledati lekar, odrediti novi mider, vežbe ili vas poslati ortopedu. Odlazak na masažu ili bilo kakvu drugu manipulaciju je gubljenje vremena i para, kao i veliki rizik da dođe do nekog dodatnog oštećenja kičme i nervnih struktura.