Skoro dva meseca imam bolove u obe pete. Bol se oseća u mekanom delu pete (sa jedne i druge strane ispod gležnjeva, kao i na zadnjem delu). Bol je stalna, a povećava se na dodir, masiranje a naročito pri hodu. Posle mirovanja, prvih desetak koraka je izuzetno bolno, a što je duže hodanje, bol se smanjuje. Posle intezivnog masiranja, bol takodje postaje mnogo manja. Na peti se ne vide nikakve promene u vidu otoka, crvenila i sl. Intezivnim pritiskom na petnu kost sa svih strana bol se ne pojačava. Moj lekar mi rekao da to nije ništa. Imam 56 godina, povećanu težinu dugi niz godina /110 kg/, šećernu bolest već 5 godina, /sa lekovima HbA1c je izmedju 6,2 i 7,5/ visok pritisak koji je sa lekovima cca 130/85.
    Da li zaista to nije ništa kako kaže moj lekar?

    Odgovoreno: 24. 11. 2008.
    • Možda bi trebalo da uradite RTG snimak petnih kostiju, da bi definitivno bili sigurni u dijagnozu. Ako taj nalaz bude uredan, jedino vam preostaje regulacija telesne mase (prevelika težina opterećuje ceo organizam, posebno donje ekstremitete). U međuvremenu probajte da namažete bolna mesta nekom od antireumatskih krema ili gelova (ibuprofen, fastum, biofreeze,...)