Poštovana doktorka,
    imam 22 godine i pre 2 meseca mi se javio iznenadni problem sa desnim kolenom u vidu bola pri odredjenim pokretima i ukočenosti prilikom prvih pokreta nakon mirovanja. To je počelo bez prethodne mehaničke povrede kojoj bi mogao da pripišem ove jako neprijatne simptome. Imam i snimak sa m.rezonance, ali do sad ni jedan lekar kod kog sam bio nije uspeo da zaključi o čemu se tu tačno radi i šta na osnovu toga preduzeti.
    Zato Vas molim da mi date neke smernice na šta bi mogli da ukažu gore navedeni simptomi?
    Unapred hvala,
    Dušan Kocić - student arhitekture

    Odgovoreno: 18. 11. 2008.
    • Pitanje je da li je snimak MR tehnički korektan. Na ispravnom snimku sve strukture kolena se jasno vide, kao i eventualni izliv. Moguće je da je u pitanju povreda ligamenata, meniskusa, hondromalacija patele i dr. Ipak se javite na pregled ortopedu koji će klinički pregledati koleno. (Klinički pregled iskusnog ortopeda može biti precizniji od savremene tehnologije). Dok to ne uradite probajte lokalnu primenu nekog od gelova tipa Fastum, Biofreez i sl.