Imam problem sa ramenim zglobom, tj.ispada iz ležišta. Problem je sve veći zato što dolazi do sve češćeg ispadanja. Poslednji put sam ga jedva vratio.
    Interesuje me kakva je operacija, da li spada u teže ili lakše operacije, koliki je period oporavka? I da li posle operacije rame normalno funkcioniše.
    Unapred zahvalan!

    Odgovoreno: 12. 11. 2008.
    • Habitualna luksacija ramena, ukoliko se ponavlja ćesto, treba po pravilu da se reši operativno. I pre i posle operacije potrebna je rehabilitacija u cilju jačanja mišića oko ramenog zgloba (u proseku nekoliko meseci sve ukupno). Operacije se ne mogu prosto podeliti na "lake" i na "teške". Kako će opearacija proteći i kakav će tok oporavka biti zavisi od svakog pojedinačnog slučaja. Trebalo je i do sada pokušati sa fizikalnim tremanom (prvenstveno vežbama za stabilizaciju i jačanje mišića) koji bi eventualno sprečio ponovne luksacije.

Komentari na pitanje: #14769

    • Dzejlan Sulejmanovic 11. 06. 2014.

      Mozeli da se spreci to nekim drugim srestvima a ne samo operacijom? Hvala u napred