Poštovana,
    Imam bebu staru 5,5 meseci. Na UZ pregledu kukova u 3. i 5. mesecu ustanovljen je pravilan položaj kukova, ali jezgra još nisu formirana. Redovno dajem propisane Vigantol kapi po 1 uveče i dojim je. Odlično napreduje, veseo je i zadovoljan. Pre desetak dana počela sam sa uvođenjem mešovite ishrane.
    Molim Vas za savet kada uraditi sledeći UZ pregled i ako je stanje nepromenjeno šta dalje preduzeti. Unapred zahvalna,
    Biljana.

    Odgovoreno: 05. 11. 2008.
    • UZ pregled nema štetne efekte i možete ga ponavljati relativno često. Ako se dete razvija normalno, ako je pokretljivost u kukovima normalna, nema razloga za zabrinutost. Važno je obezbediti detetu uslove za normalan razvoj kretanja (stabilna, ravna, bezbedna površina npr. ogradica ili pod), ne ometati dete pasivnim posedanjem i stavljanjem u hodalicu.