Moj sin, puni 7 godina u decembru, ide u prvi razred i nema pravilno držanje. Da li se preporučuje nošenje pojaseva za pravilno drzanje leđa u ovom uzrastu i ako se preporučuje koji je najbolji?
    Hvala.

    Odgovoreno: 03. 11. 2008.
    • Nepravilan stav i držanje tela koriguju se vežbama i plivanjem. Svi pojasevi koji "drže" kičmu, nisu efikasni jer pasiviziraju muskulaturu. Držanje se popravlja isključivo jačanjem mišića i korektivnim vežbama, a pojasevi sprečavaju mišićnu aktivnost. Aktivirajte svoje dete, korigujte stav, stimulišite ga da se bavi sportom (odbojka, plivanje - simetrični sportovi koji angažuju obe ruke), odvedite ga na vežbe.