Imala sam prelom desne potkolenice (dijafiza tibije). U gipsu sam bila 7 nedelja i doktor mi je rekao da mogu minimalno gaziti i preporučio fizikalnu, što i radim. Ali, kada ću moći apsolutno bez oslonca stati na nogu? I kada će nestati otok na skočnom zglobu? Nakon koliko vremena nakon gipsa, naravno ako je sve u redu moći ću da normalno hodam. Šta da radim da smanjim otok?
    Hvala.

    Odgovoreno: 01. 11. 2008.
    • Oslonac na povređenu nogu povećava se postepeno. Najpre je to minimalni oslonac (10%) od sopstvene težine, zatim 20%, i tako redom i postepeno do 100% oslonca. Vreme do punog oslonca je individualno, ali se on postigne za 5-6 nedelja u proseku. Otok tretirajte krio-masažam (kockom leda par minuta pre vežbi), a može pomoći i neka od krema (hepalpan, lioton i sl.) Trebalo bi da za 6-8 nedelja stanje bude potpuno sanirano. Naravno sve zavisi od vrste preloma, terapije i samog organizma.