Nalaz sa VMA: ispravljena fiziološka prodoza incipijatne unkaptortične promene sužen i.v prostor u c7 u dorzarnom delu. Međutim, meni i posle terapija nikako, jer prvi pršnjen vratni pomera se na dohvat ruke, bolovi jaki.
    Šta da radim dalje?

    Odgovoreno: 27. 10. 2008.
    • Opisane promene su degenerativne reumatske promene koje zahtevaju fizikalni tretman bar 2 do 3 puta godišnje. Treba da naučite vežbe za bolni cervikalni sindrom koje ćete raditi svakodnevno (te vežbe će vam pokazati fizioterapeut). Takođe je važan jastuk u toku spavanja (podmetnut ispod vrata tako da "napravi" izgubljenu fiziološku lordozu. Možete uzimati i neki od nesteroidnih antiinflamatornih lekova u dogovoru sa lekarom.