Kako se mogu izlečiti kokošje grudi? Da li se može izlečiti bildovanjem? Dali se može uopšte izlečiti? Kako?

    Odgovoreno: 26. 10. 2008.
    • Kokošije grudi su deformitet grudne kosti (ispupčene prema napred). U detinjstvu se mogu lečiti fizikalnom terapijom (vežbe disanja uz asistenciju terapeuta). Ukoliko ne izazivaju smetnje sa disanjem i srčanim radom, smatraju se estetskim deformitetom. Nekad su za korekciju dovoljne vežbe, a ako je deformacija suviše velika i smeta osobi koja je ima, može se uraditi hirurška korekcija. OD "bildovanja" može postati manje primetna.