Beba ima 1 godinu, ima oslabljenu motoriku, oslabljena meka tkiva. Konstatovan je virus cito megalo. On je na fizio terapiji. Ne prima nikakve lekove.
    Koliko traje lečenje, da li su potrebni neki lekovi, kakva treba da bude ishrana, da li je virus prenosiv na ukućane, kakve su posledice?

    Odgovoreno: 19. 10. 2008.
    • Što se tiče lekova i ishrane deteta potrebno je da se posavetujete sa pedijatrom i imunologom (verovatno će predložiti vitamine i imunoprotektivna sredstva). Što se tiče oslabljene motorike potrebno je da navedete da li je dete rođeno u terminu ili pre termina (i koliko), da li je mlitavo ili je prečvrsto, da li može samo da sedne, da se dovede u puzeći stav, da puzi, da ustane, da hvata palcem i kažiprstom sitnije predmete (npr. mrvice); u koju vrstu terapije je uključeno. Ukoliko nema bitnih izmena u neurološkom nalazu i ukoliko je samo USPOREN razvoj, vrlo je verovatno da se motorika razvije potpuno normalno.