Hvala na odgovoru. Molim Vas da mi nabrojite te lekove iz grupe nesteroidnih antireumatika, jer ja sam već koristila više lekova (Naproksen, Movalis, Tetrazepam, Dexazon), ali među njima nisam još pronašla lek koji mi pomaže.

    Odgovoreno: 18. 10. 2008.
    • Postoji mnoštvo zaštićenih imena ove grupe lekova. Tetrazepam i Dexason ne spadaju u ovu grupu. Najčešće korišćeni antiinflamatorni lekovi su: brufen, ibuprofen, diklofenak, rapten K, ketonal, nimulid i dr. Svi oni, manje ili više mogu imati neprijatne efekte (mučnina, gastritis), pa je vrlo važno da se u apoteci raspitate kako deluju na želudac. Osobe koje imaju tegobe u vezi sa želucem mogu da uzimaju Diklofenak duo u kapsulama čiji su neželjeni efekti vrlo retki (bezbedan)