Moj sin od 16 mjeseci zadnjih 5-6 dana pri hodu vuče desnu nogu i lagano šepka na nju kao da je \"štedi\". To smo uočili nakon što je pao u ogradici i zaplakao dodirujući desnu nogu. Svih ovih dana se igra i ne pokazuje znake bola, niti ikakvog ograničenja pokreta u bilo kom zglobu te noge. Ljekar opšte prakse ga je pregledao i dao uput za ortopeda, jer se uočava na guzi nejednakost brazdi i sumnja na displaziju. Dječak je prohodao sa 12 mjeseci, a nosio široki povoj do 9 mjeseci, jer jezgre nisu bile sazrele. Na rtg snimku sa 6 mjeseci ortoped je uočio nešto strmiji krov acetabuluma i nakon toga više nije rađen RTG. Na sugestiju doktora sa 9 mj i nakon UZ skinuli smo široko povijanje i ocjene su bile IA po Grafu, ali više nismo ništa provjeravali RTG-om.
    Da li je moguće da se taj previd ljekara sada ovim padom ispoljio i da se radi o displaziji ili je u pitanju istegnuće nekog ligamenta pošto napominjem, mali nije šepao sve do tog pada. Ako je riječ o displaziji kako se to može korigovati s obzirom da mali ima 16 mj.?