Poštovani doktore,
    Djevojčica sada ima 6 mjeseci, ali imam problem što vidim da se brazde na nogicama ne uklapaju. Na pregled kukova sam je vodina 4 puta (dva puta dječiji radiolog i dva puta ortoped), svaki put je nalaz uredan.
    Molim Vas da mi odgovorite da li je moguće da nalaz UZ bude uredan, a da se brazde ne uklapaju i do kog uzrasta se rade vježbe? Samo da napomenem, kad radimo vježbe ne primjećujem nikakvo pucketanje i ona je jako živahna bebe kad se upitanju nogice.
    Unaprije zahvalna!

    Odgovoreno: 16. 10. 2008.
    • Asimetrija kožnih nabora (brazde) nije merodavan znak za razvojni poremećaj kuka. Ako je nalaz (ultrazvučni i klinički )uredan, nema razloga za zabrinutost, i nema razloga da se detetu rade vežbe kukova. Brazde će se izjednačiti tj. nestati u kasnijem periodu. Ukoliko radite vežbe iz drugih razloga (ne zbog kukova), javite se ponovo i navedite dijagnozu odnosno problem zbog koga vežbate.