Poštovanje,da li spazam vratnih mišića mogu da prouzrokuju lošu cirkulaciju mozga i zujanje u glavi ili ušima.Mišići su jako tvrdi na dodir i ponekad osetim ukočenost tog dela tela.Radjen je rtg vratnog dela kičme koji je uredan.

    Odgovoreno: 22. 01. 2022.
    • Postovanje

      Vrlo cesto  kod degeneratifnih promena vratne kicme dolazi i do spazma paravertebralne muskulatue. Svakako da taj spazam moze da utice na bolove..sto se tice  lose cirkulacije potrebno je dodatno dijagnosticko ispitivanje u smislu dopler pregleda krvnih sudova vrata.

      U korelaciji sa nalazom  mozemo govoriti o mogucim uzrocima glavobolja,jer to moze biti samo jedan uzrok.