Poštovani doktore, obraćam vam se po preporuci spec. fizikalne medicine u Banja Luci a moj problem odnosi se na lumbalni dio kičme gdje mi je jedna od dijagnoza koncentrična multifaktorjelna teška stenoza spinalnog kanala uslovljena protuzijom diska uz konstataciju da je AP dijametar spinalnog kanala oko 4,5mm.

    Naime neurohirurg u B.Luci koji je gledao snimak MR ne preporučuje operaciju dok moj spec. fizikalne medicine nije istog mišljenja. Obzirom na diemu ljekara Interesuje me da li vam mogu poslati moj snimak MR vratnog i lumbalnog dijela kičme za vaše mišljenje obzirom da sam čula sve najbolje o vašoj stučnosti u ovoj oblasti.

    Unaprijed zahvalna Vesna Bajić iz Banja Luke

    Odgovoreno: 22. 01. 2022.
    • Postovanje

      Po najnovijim preporukama kao i terapijskim  efektima,zadnja  instanca pre operativnog lecenja je primena tkz.  dekompresije kicmenog stuba,..naravno u korelaciji MR nalaza u konkretnom slucaju,ukoliko nema kontraindikacija za istu. Sve to u dogovoru sa Vasim nadleznim fizijatrom.

Komentari na pitanje: #192948