Postovani, vec duze vreme imam spazam trapeznog misica, sa trigger tackama, koje mi stvaraju glavobolje, bol u vratu, cak i bol u ruci. Neuroloski nalaz je u redu, mr vratne kicme takodje u redu. Odradila sam vise fizikalnih terapija- struja , indiba, laser, uz, ali su tacke u misicima i dalje bolne i brzo se vracaju. Da li postoji neko dugorocnije resenje za problem? Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 02. 12. 2021.
    • Poštovana ,

      Vaše tegobe koje opisujete u velikoj meri imponuju simptomima u sklopu tkz. fibromialgije odnosno degenerativno izmenjenosti mišića ledja,ciji uzrok moze biti razlicit. Ukoliko sa ovim tegobama imate i loš san jutarnju ukocenost a na sve to  i povremena depresivna stanja,vrlo je izvesno napred navedena promena .

      Svakako da zahteva dalje fizijatrijska lečenje kao i obaveznu primenu medikamentna terapije pre svega  lekova iz grupe miorelaksanata.