Poštovani, imam skolizu desne strane, još u osnovnoj skoli je došlo do toga. Sada imam 38, pored uobičajenih tegoba sa kičmom, letos usled sedenja odnosno navaljivanja na drveni rukohvat stolice desna ruka ispod ramena, sredina od lakta do ramena mesto, tu je pregib mišića da tako objasnim, tokom dužeg perioda sam tako sedela, možda i mesecima i primetila sam negde od avgusta da me tacno taj deo boli , i od tada boli konstantno na određene pokrete, ili spavanje na tu stranu. U mirovanju ne. I do tada nisam imala takav problem. Da li je nešto ukljesteno ili... uglavnom boli bas tu gde sam bila naslonjena, u milimetar. Ako može neka pomoć, hvala

    Odgovoreno: 02. 12. 2021.
    • Poštovana ,

      Na osnovu opisanih tegoba predlaže se (za početak ) uraditi  RTG snimak cervikalno dela kicmenog stuba. Na osnovu tog izveštaja može se eventualno verifikovati uzrok Vaših tegoba .

      Naravno ukoliko je potrebno  uraditi i dodatne dijagnostičke procedure /EMNG desne ruke i UZ pregled desne nadlaktice u predelu bola/.