Postovani, Imam polidiskopatiju sa protruzijom l5-s1 I malo na l4 isto kao I Smorlove hernije l2-l4.Nikada nisam Isla na fizikalne terapije.Da li bi mi pomogla spinalna trakcija? Da li sa ovom dijagnozom treba da prekinem da se bavim professionalno sportom? Bol se ponekada pojavljuje na jednoj strani tela Ali svuda ( nadkolenica, kuk, prepona,zadnjica... a ponekada na drugoj strani tela)najvise,a najmanje u lumbalnom delu. Imam 32 godine

    Odgovoreno: 02. 12. 2021.
    • Poštovana ,

      Diskus hernija na lumbalnoj kicmi svakako da zahteva uporno i ozbiljno fizikalno lečenje ! U praksi ,kao i na licnom iskustvu ,prvo treba krenuti sa osnovnim fizikalnim procedurama .

      Naravno ...u slucaju da  iste, ne daju dugotrajan željeni efekat u smislu subjektivnog poboljšanja ,indikovana je i spinalna trakcija ukoliko ne postoje kontraindikacije,