Poštovani, slomila sam ruku pre skoro 2 meseca ispod zgloba śake. Posle skidanja gipsa sam radila vežbe i išla na terapiju strujom i magnetom, medjutim tetive me i dalje bole i otiču mi. Pošto sviram violinu, važno mi je da znam kako da tretiram tetive da bi presstale da otiču i bole. Hvala najlepše na odgovoru! Hemnalina Miresković

    Odgovoreno: 02. 12. 2021.
    • Poštovana,

      Učestala je pojava, da kod takvih vrsta preloma,narocito perifernih delova lokomotornog sistema, dođe i do problema sa mikro cirkulacijom u  traumatizovanom predelu tkiva,i  kao posledica duže imobilizacije!

      Ove tegobe mogu perzistirati duži vremenski period i biti naročito izraženije pri promeni vremenskih prilika kao i  većem angažovanju same šake ,sto se i dešava u Vašem konkretnom slučaju.

      Predlažem Vam pregled fizijatra uz preporucen  nastavak fizikalne terapije a po potrebi i dodatnih dijagnostičkih procedura

      pozdrav