Имам вртоглавице, несвестице и повремено зујање у ушима због дегенеративних промена на вратној кичми. Физикална терапија ми не помаже трајно. Пре три године ишла сам и на намештање атласа, али ни то није много помогло. За ублажавање наведених симптома користила сам лек Стугерон форте који ми је пуно значио. Међутим, овај лек су престали да производе, па су ми у апотеци дали замену за њега, лек Цинедил. Сада је дошло до несташице и овог лека и не знају у апотеци шта да ми дају као замену. Рекли су ми да консултујем лекара. Молим Вас да ми одговорите који бих лек могла да узмем уместо наведених лекова за ублажавање ових симптома и напишите ми ако имате неки савет у вези са мојом болешћу. Хвала Вам.

    Odgovoreno: 02. 12. 2021.
    • Postovana,

      Svakako je potrebno da uradite i dopler pregled krvnih sudova vrata da bi se ipak sa sigurnošću verifikovals losa cirkulacija, a zbog degenerativnih promena na vratnom delu kicmenog stuba.Pored lekova potrebno je probati i ostale savremene balneo i fizikalne procedure za poboljsavanje Vasih tegoba.