Поштовани докторе, моја мајка је оперисала стенозу спиналног канала Л4 Л5. Лекар ју је упутио на бањсу рехабилитацију, али комисија то одбија због одређене шифре. Шта радити? Већ два месеца истерујемо правду, тражимо начин да добије физикалну терапију, али је комисија три пута одбија да на бањском лечењу настави физикалне терапије. Истекао је сада и рок јер је операција била пре два месеца, а на основу операције само месец дана важи та отпусна листа. Сад се враћају на то да по процедури нема право да на основу отпусне листе затражи по четврти пут упут на бањску рехабилитацију. Комисија у РФЗО Краљево истиче да је одлучивала по упуту изабраног лекара који није ставио дијагнозу која је на отпусној листи, а која би јојо омогућила бању. Изабрани лекар тврди да јесте. Где тражити помоћ?

    Odgovoreno: 15. 12. 2019.
    • Postovana,

      Nazalost ,misljenja sam da je u konkretnom slucaju tesko ostvariti pravo na banjsku rehabilitaciju.!! naravno postoje mogucnost zalbe i vise instance oko odlucivanja...ali sustina je da se mora ispostovati sifra bolesti i da je to  osnov svega.Sifra za konkretno postoperativno stanje je menjana pre nesto vise od godinu dana i  sadrzi elemente i misicne snage po manuelnom testu koje operator unosi na otpusnoj listi.