Da li mi mozete protumacitu nalaz Ispravljena fizioloska lordoza vratne kicme,pocetne unkarthroticne promene? Hvala

    Odgovoreno: 15. 12. 2019.
    • Postovana,

      Normalan ili fizioloski polozaj kicmenog stuba u njegovom vratnom delu ima blagu zakrivljenost koju nazivamo lordozom.Nije retka pojava da kod pojedinih osoba a iskustvo govori vise ka osobama zenskog pola, ne postoji ta  normalna zakrivljenost...vec je ona ispravljena.To moze biti uzrok hronicnim tegoba u vidu tezine i osecaja nelagodnosti u vratu i ramenima koje su prvenstveno muskulatornog nadrazaja,mada vrlo cesto kod takve zaravnjene kicme i ranije nastaju degenerativne promene sto je i kod Vas slucaj.Razloga za preveliku brigu nema osim potrebe da redovno, bar jednom godisnje koristite fizikalne terapije po mogucnosti banjskog tipa i naucite vezbe za jacanje PVM  koje  mozete i u kucnim uslovima sprovesti a sve u cilju sprecavanja ili odlaganja daljeg napretka degenerativne bolesti kicmenog stuba.

      Pozdrav.