Da li mi mozete objasniti sledecu dijagnozu sa magnetne rezonance : blaga diskopatija C3-4,C4-5, C5-C6 dorzlanim delom cirkumferencije?

    Odgovoreno: 28. 10. 2019.
    • Postovana,

      Vas nalaz MR vratnog dela kicme  se moze tumaciti kao pocetak degenerativnih promena na intervertebralnim diskusima na pomenuta tri nivoa kicme.

      Moram reci da prezentacija ili Vasa interpretacija ovog nalaza nije dovoljno precizna ,  jer se u sustini ovom metodom verifikuje ili ne postojanje diskus hernije odnosno patoloskog stanja izlazenja diska iz svog prostora i iritacija okolnih neuroloskih struktura.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #164545

    • Emina Ljajic 28. 10. 2019.

      Tako je pisalo u izvestaju specijaliste radiologa. Za sada imam samo pismeni izvestaj. Snimke MR dobijam uskoro, da li Vam mogu poslati kada stignu?