Postovani Dr. da li biste mogli da mi kazete sta znaci ovi rezultati i da li je nesto bitno:radiografija l-s kicme:profile Delimicno ispravljena fizioloska lordoza.Subhondralna skleroza pokrovnih ploca pocetna.Snizen I.V prostor izmedju l5-s1,kao I I.V.foramen u nivou l5.

    Odgovoreno: 22. 10. 2019.
    • Postovana,

      Od svega nabrojanog u rtg nalazu  najbitnije predstavlja suzen ili snizen iv prostor l5 s1 koji moze biti posledica tkz" curenja diska ",odnosno strucno diskus hernije a koja se postavlja preciznijom dijagnostickom metodom MR ili MSCT.