Dobar dan. Želim da se konsultujem sa vama u vezi problema koji mi se pojavio nedavno. Dakle, u pitanju je problem sa ramenom. Bavim se sportom, odnosno rekreativno treniram u teretani. Primetila sam u poslednje vreme da levo rame me često boli i mislila sam da je to zbog tegova koje dižem u teretani, međutim ustanovila sam da je to ipak zbog nezgodnog spavanja. Konstantno mi se dešava da kako legnem i zaspim, tako se i probudim. Jedno vreme nisam trenirala, odnosno nisam dizala tegove i nisam radila apsolutno nikakve vežbe koje bi opteretile rame i povećale bol, međutim bol se konstantno javlja. Da bih vam opisala bol reći ću vam da me ne boli baš u svakom momentu, ali kada podižem ruku i spuštam je, osećam kao da imam neku prepreku u ramenu i kao da me (malo ispod ramena) preseca nešto. Pokušavala sam sa raznim vrstama istezanja ruke ali ništa mi do sada nije pomoglo. Nisam do sada mazala nikakve kreme i nisam pila lekove. Šta vi mislite o tome?

    Odgovoreno: 03. 10. 2019.
    • Postovana

      Na osnovu podataka koje ste detaljno opisali misljenja sam da se najverovatnije radi o hronicnoj upali tetiva tkz rotatorne manzetne...drugim recima nakon nekadasnjeg traumatskog ostecenja tetive jednog od dva najcesce lediranog misica ramena tokom bavljenja sportom moze doci do talozenja kalcijumovih soli kao i fibroznih vlakana umesto normalnog tkiva...sto za posledicu moze imati bol pri losem polozaju ili max opterecenju pripadajuce ruke...u svakom slucaju potrebno je uraditi EHO  pregled ramena koji ce evidentirani patoloske promene...svakako da je pozeljno fizikalno lecenje uz postedni rezim ruke minimum 7 do 10 dana od aktivnog bavljenja sportom