1. dr Aleksandra Jovanović kalcifikat u mišićima ramena

    Pitanje broj: #149670

    Poštovani, već godinu dana boli me lijevo rame i nadlaktica i nakon što sam u 10/16 napravila rentgen rečeno mi je da imam kalcifikat, što je i ultrazvukom u 11/16 potvrđeno. Na nalazu od ultrazvuka piše: uredan prikaz ac zgloba. Tetive rotatorne manžete i duge glave bicepsa očuvanog kontinuiteta. U tetivi supraspinatusa vidljiv inhomogen, nepravilan kalcifikat vel. Do 1,3 cm u promjeru. Bez izljeva u stražnjem recesusu i burzitis nije prisutan. Prije uzv obavila sam fizikalnu terapiju (10 dana). Ruka me i dalje boli (i po noći i po danu) i ne mogu je zaokrenuti niti podići do jedne visine. Što bi po vašem mišljenju bio moj slijedeći korak jer ovako ne mogu funkcionirati? Molim savjet! Unaprijed zahvaljujem

    Odgovoreno: 03. 01. 2017.
    • Poštovana,
      Kalcifikati u mišićima ramena uspešno se mogu razgraditi primenom shockwave terapije. U pitanju je terapija zvučnim- akustičnim talasima. Zvučni talas u tkivu izaziva vibracije, povećavajući dotok krvi u obolelo mesto i razgrađujući kalcifikate u tetivama mišića. Princip je isti kao kod razgradnje kamena u bubregu ili žučnoj kesi, ali je snaga i veličina aplikatora prilagodjena za razlaganje kalcifikata u mekom tkivu. Osim za kalcifikate ramena, najviše se koristi u terapiji tyv. Petnog trna. Obično je za razgradnju kalcifikata potrebno uraditi 4 -7 tretmana na 5-7 dana, tako da je vreme lečenja otprilike dva meseca.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #149670

    • Kalcifikati u prsljenu Naime dijagnostikovana mi je pojava kalcifik u 5 I lumbalnom prsljenu na listi sam ceka ja na Banjici duze vrjeme I sve mi je teza pokretljivost desne noge oduzetost krecem se uz pomoc stapa jedva Da li Kriptoterapija moze tu da pomogne uopste i sta da radim