Postovani, krenuo sam u teretanu pre tri nedelje. Imam 19 godina i visok sam 1. 90 a tezak oko 84 kg. Imam skoliozu, ali cini mi se da je skoro neprimetna, kicma mi je jeste kriva kad se pogledam od pozadi, ali ne vidi se toliko krivina u obliku slova s. Da li mi preporucujete da radim mrtvo dizanje ili ne? Da li cu puno izgubiti na velicini i snazi ledja ako ne radim mrtvo dizanje? Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 20. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Zabluda je verovanje da je ljudsko telo potpuno simetrično. Pogledajte, recimo grđu vrhunskih tenisera.

      jačanjem mišića leđa možete samo da dobijete.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #45128

    • Tenis i odbojka spadaju u grupu asimetricnih sportova kojji pogorsavaju i razvijaju skoliozu. Profesionalni i vrhunski sport su daleko od zdravog zivota. Mladi ste i ne osecate probleme vezane za kicmu, ali skolioza je progresivna i mnoge vezbe morate izbegavati u teretani. Morate tacno znati koju vrstu skolioze imate, da bi ste dobili savete vaseg instruktora koju stranu ledjnih misica trebate jacati, a koju istezati. Doktorant na fakultetu za sport u nisu