Poštovani,
    Potreban mi je Vaš savet. Moj sin ima 16 godina, visina 191, težina oko 80 kg, krenuo je u teretanu pre 3-4 meseca. Negde je pročitao nešto u vezi uvećanja mišićne mase. On me je skoro pitao da li može da koristi neki suplement [ protein], međutim ja se ne razumem u to. Da li će to uticati nešto na njegovo zdravlje ukoliko on pije te proteine?
    Hvala unapred!

    Odgovoreno: 31. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Budite bez brige oko proteina, oni su samo izolovani satojak koji se već nalazi u mnogim namernicama pretežno životinjskog porekla. Normalno ne treba preterivati da se ne optereti previše probavni trakt, ali doziranje kao što savetuje proizvođač na etiketi je sasvim ok. Dakle proteini su ok.
      Pozdrav.

Komentari na pitanje: #34996

    • Gospodjo, prosetajte malo na netu i pogledajte u kojim prirodnim namirnicama ima proteina. Znate, svi bilderi krenu od proteina koji su ok i zavrse sa. . . Atrofijom testisa, sterilitetom, celavoscu, da ne govorim o drugim psiholoskim i fizickim problemima. Hipokrat je davno rekao, tvoja hrana bice tvoj lek!!!