Poštovani,
    Visoka sam 186cm i teška 73kg posle drugog porođaja. Iako je to dosta kg, nekakve sam takve konstitucije da mnogima već sad izgledam mršavo, a moj cilj je da izgubim još 3 kg jer je to kilaža sa kojom se osećam najbolje. Jako brzo gubim kg čim smanjim hranu, a pošto dojim, bojim se da to nije dobro za mene, pa bih pokušala da telo doteram vežbanjem. Šta biste mi preporučili u tom smislu? Posebno kritična zona mi je zadnjica i butine, pa me zanima kako bi bilo da vežbam sa vijačom i kako bi onda trebalo da izgleda program vežbanja?
    Hvala puno na strpljenju i na odgovoru.

    Odgovoreno: 31. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Da se ogradim na početku odgovora da nisam stručan za problematiku za koju Vi tražite odgovor, ali mi se čini da je za Vas najbolji način da smršate da ubacite jedan sat brzog hodanja. Stavite Vaše drago biće u kolica, izaberete neku maršutu gde neće previše da Vas zaustavljaju prijatelji da gledaju bebu i da se pozdravljaju sa Vama i terate dok Vam ne dosadi, a probajte da bude preko 40 minuta. Sat vremena je idealno. Da Vas ne obeshrabrim ali više od 100 pređenih kilometara brzim hodom je ekvivalent energije zarobljene u 1 kg sala. Matematika je na Vama. Samo hrabro i strpljivo.
      Pozdrav.