Poštovanje,
    1. Zanima me da li je gubljenje kalorija izuzetno vezano za znojenje? Npr, koji je odnos izgubljenih kalorija kada vozim sobni bicikl u teretani (30ak min) i preznojim se i kada odem da vozim bicikl po gradu (oko sat vremena) i jedva se oznojim?
    2. Šta je bolje za trošenje kalorija - vožnja bicikla (pravog, ne sobnog) ili trčanje?
    Pozdrav :)

    Odgovoreno: 31. 07. 2009.
    • Poštovani,
      Pretpostavljam da Vas interesuje gubljenje kalorija vezanih za masno tkivo, a ne razgradnjom mišića do koje dolazi kod intenzivnijih napora. Pravilo je da je kardio trening u zoni topljenja masnih naslaga ako je puls oko 130 otkucaja u minutu. To znači da možete da vodite laganu konverzaciju dok ste na biciklu i to je onaj intenzitet baš pred znojenje, ili sasvim lagano znojenje. Pri jačem intenzitetu organizam ne stiže da sagori dovoljno masti i počinje razgradnja mišićnih vlakana uz pojačan unos kiseonika.
      Pozdrav.

Komentari na pitanje: #33206

    • Mislim da to sa razgradnjom misica nije bas tacno. Mozda ste mislili na razgradjnu glikogena koji se nalazi u misicu. Kod sportova izdrzljivosti ide se u daleko vece zone pulsa u aerobnom rezimu.