Poštovani,
    Imam 19 godina i oduvek sam bio fizički aktivan, imam blagu skoliozu i radim kod kuće sklekove, zgibove, propadanja i razne gimnastičarske vežbe. Primetio sam da napredujem u snazi i izdržljivosti. Počeo sam da radim i sklekove sa opterećenjem, tako što stavim ploče od tegova u torbu i torbu stavim na leđa, ali čuo sam da torba treba da bude na gornjem delu leđa? Da li se mogu povrediti, ako radim ovakve sklekove i koje je pravilno izvođenje?
    Srdačan pozdrav.

    Odgovoreno: 31. 07. 2009.
    • Poštovani,
      Svako fizičko naprezanje u sebi nosi rizik povrede. Negde je taj rizik veći a negde minimalan. Vaše pitanje je malo maglovito pa ću Vam samo dati opšti savet da nemate ogromne skokove u težinama. Polako naviknite mišić na novu težinu i trudite se da imate pravilnu formu kod izvođenja sklekova, bez krivljenja na stranu ili uvijanja kičme na dole.
      Pozdrav.