Poštovani, bavila sam se fitnesom godinu dana, sada zbog brojnih obaveza nemam vremena, ali kući imam sobni bicikl, pa me interesuje koliko je on dobar za održavanje kondicije i vitkosti i koliko vremenski dnevno treba da se vežba da bi se uočili rezultati? Još nešto me zanima, svako veče radim čučnjeve, oni mi odlično oblikuju struk i noge, zanima me da li čučnjevi mogu da nabilduju noge, pošto mi to zaista nije cilj i ne sviđa mi se to, a želim samo jasno definisane mišiće i lep oblik ? Napomenula bih da se zdravo hranim, ne jedem slatkiše, ništa masno i prženo, dakle laganu i dobro izbalansiranu hranu uglavnom konzumiram, pa mi na osnovu toga recite koliko da vežbam na bicikli, a da ne preteram! Hvala vam unapred.
    Pozdrav!

    Odgovoreno: 15. 06. 2009.
    • Odlično. Vaš pristup je win-win varijanta. Ako ne mogu da idem na fitnes vozim biciklu. Ako su mi izbušene gume šetam. Ako je kiša, nađem neku aktivnost u kuci... Samo napred. Sobni bicikl je solidna varijanta, malkice slabija od brzog hodanja i erovali ili ne teško je preterati. Na vašem mestu, da bih bio siguran svakog dana bih okretao pedale barem 45 minuta i usvojio to kao način života. Čučnjevima na prazno, sasvim sigurno ne možete značajnije da nabildujete noga. Zapravo teško da i možete. Za tako nešto su potrebne težine i mnogo godina truda. Zato slobodno nastavite. Kao dodatak, umesto bicikle može i brza šetnja. Lepo je vreme.