Poštovani,
    interesuje me da li svakodnevni aerobni treninzi (tae bo i sl) od po sat vremena mogu da imaju neke negativne posledice ukoliko se uzme u obzir da je ranije bila prilično neaktivna i tek je pre mesec dana počela sa vežbanjem (tri puta nedeljno)? Inače se radi o mladoj i relativno zdravoj osobi.
    Unapred zahvaljujem na odgovoru

    Odgovoreno: 15. 06. 2009.
    • Poštovana,
      Pitanje koje ste postavili nema jasan odgovor tipa da ili ne. Mnogo faktora treba uzeti u razmatranje a pre svega zdravstveni karton te mlađe osobe. U koliko ima nekih otvorenih zdravstvenih pitanja rizik od neželjenih posledica je veći nego da je osoba potpuno zdrava. Takođe i ako su svi rezultati pregleda pozitivni i ako je opšte zdravstveno stanje odlično i tada je moguće da dođe do nekih "negativnih posledica" kako Vi napisaste. Ali sva ta neželjena dejstva bavljena sportom u tom uzrastu su statistički prilično zanemariva., a posebno ako se radi o zdravoj osobi Ozbiljnijih povreda na tae bo skoro da i nema, jer je to vrsta aerobika koja koristi udarce iz borilačkih veština kao sredstvo za podizanje opste kondicije. Tek kasnije, na nekom takmicarskom nivou, koji bi koristio neku borilačku veštinu, stepen povreda je malo uvećan. Dakle, kao na kvizu, moj konačan odgovor je mlada i zdrava osoba može nesmetano da se bavi tea bo aerobikom.