Poštovani,
    Kako da vežbama ili ishranom smanjim listove na nogama. Genetski imam veće listove, ali pošto sam se nakratko ugojila nekoliko kilograma, a zatim i smršala, listovi su ostali isti kao i pre mršavljenja, pa me interesuje kako bih mogla da vežbam taj deo tela, a da ih ne uvećam još više.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 21. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Listovi ili bilo koji deo tela mogu da se uvećaju dodavanjem mišićne mase ili taloženjem masnih naslaga (isključujem iz razmatranja otekline nastale usred nekih povreda). Dakle ako nije mišić lista uvećan, predimenzionisanost je usled sala. Genetika Vam je takva da neiskorišćene kalorije koje unesete hranom bivaju skladišćene malo više na listovima nego na drugim delovima tela. Ljudi se najčešće prvo goje na stomaku, burinama i zadnjici, pa ruke, noge, lice ... Nema Vam druge osim dijete i kardio treninga. Loša vest je što će to salo tek na kraju da ode.
      Pozdrav.