Pozdrav! U treningu sam već duže vreme. Igram fudbal često i dosta dobro ga igram, brz sam, okretan sam, imam dobru tehniku. Počeo sam još pre da akcenat stavljam u treningu na noge kako bi što bolje igrao, ali vremenom nastalo mi je preopterrćenje u nogama i sada ko da dve leve imam, ne mogu da trčim, ne mogu loptu da vodim, ne mogu ni finte da radim, baš ništa, ko da nikad nisam igro fudbal u životu. Radio sam noge 5 puta nedeljno, radio sam 100 čučnjeva iz 5 serija sa pojasom od 9kg od ponedeljka do petka, i sa njim sam radio i list svaki dan. Najverovatnije da sam ušao u pretreniranost nogu. Šta sad da radim? Bojim se ako budem smanjio sa 5 treninga čučnjeva na 1 i sa svaki dan treninga lista na 3 dana da neću više napredovati jer mi je telo naviklo na velik broj vežbi i ponavljanja. I želim da znam da li mi čučnjevi i pumpanje lista mogu pomoći da vratim (i da poboljšam) brzinu, okretnost, eksplozivnost, koordinaciju nogu, tehniku)... Nadam se brzom odgovoru. Imam osećaj da mi je samo jedan trening od 100 čučnjeva nedeljno jako malo i da neće biti napretka na polju fudbala i sportova

    Odgovoreno: 12. 08. 2020.
    • Poštovanje,

      odmah na početku da vam kažem da su ''teške noge'' osledica neadekvatnog oporavka. Pad performansi je usledio takođe usled lošeg oporavka. Smanjite broj treninga snage, ako mogu tako da ga nazovem, na 2 puta nedeljno najviše. Niste naveli koliko puta nedeljno igrate fudbal, da li igrate veliki ili mali, trenirate ili igrate rekreativno, kakav vam je san i kako se hranite? Sve su ovo paremetri koji se uzimaju u obzir kada se planira trening, ishrana, oporavak. Kad je pristup ovim parametrima dobar, progres je neminovan.