1. Terapija značajno povšenog prolaktina

    Pitanje broj: #124878

    Prolaktin mi je bio 3.370 posle osam meseci terapije bromokriptinom spao je na 593, međutim posle mesec dana, čak i pored bromokriptina skočio je na 773. Na svoju ruku prestala sam da pijem lek. Sledeći ciklus je bio redovan. Međutim ovog meseca nisam dobila. Devetog dana kašnjenja sam uradila test na trudnoću koji je bio negativan. Rezultati prolaktina će mi biti gotovi tek za par dana. Da li smem ponovo da počnem sa bromokriptinom bez obzira na prekid?

    Odgovoreno: 02. 02. 2014.
    • Poštovana,
      Vrednosti prolaktina su bile povišene značajno i zbog toga ste dobili odgovarajuću terapiju, niste trebali da prekinete lečenje bez konsultacije sa endokrinologom. Niste naveli da li ste radili nmr endokranijuma, da li ste koristili neke lekove, ne znam šta je razlog porastu hormona, u svakom slučaju sačekajte rezultate, javite se endokrinologu da vam ponovo uvede terapiju, lečenje je dugo, a lekar određuje koliko i određuje dozu održavanja leka. Postoje i drugi preparati koji su skuplji ali su konforniji i lakše se podnose.