1. Zadebljan endometrijum u korelaciji sa hormonskih disbalansom

    Pitanje broj: #105907

    Na UZ pregledu je konstatovano da je endometrijum dosta zadebljan, da li je to povezano sa hormonskim disbalansom i mikrocističnim jajnicima? Sta predlažete kao sledeći korak ka rešavanju ovog problema?

    Odgovoreno: 29. 09. 2012.
    • Savetujem da se obratite endokrinologu sa svom medicinskom dokumentacijom, koji će uradtiti klinički pregled, ustanoviti da li ima promena na telu koje idu u prilog hormonskom disbalansu i odrediti koje analize je potrebno uraditi. Videla sam da su jajnici mikrocistični, potrebno je sklopiti sve kockice i krenuti sa terapijom. Posebno je važno koji je terapijski cilj u ovom momentu, redovnost ciklusa, lečenje infertiliteta, kozmetički problemi. Odluku ce na kraju doneti endokrinolog. Lečenje je svakako potrebno i uglavnom i uspešno.