1. Ultrazvuk štitaste žlezde

    Pitanje broj: #105844

    Imam 28 godina i ćerku od četiri godine. Radila sam ultrazvuk štitne žlezde i u nalazu piše štitasta žlezda je lako uvećana, ap dijametra do 16mm. Obostrano se diferencirajuovalni reaktivni ln srednje i gornje jugularne grupe uzdužnog promera do 11mm. Šta znači ta dijagnoza i da li se leči i kako? Jako sam otečena u oblinama, nervozna, umorna. . . Uradila sam i hormone t3 2, 1. T4 116. Stsh 1, 160. Anti tpo 13, 5. Piše da su hormoni u redu.

    Odgovoreno: 29. 09. 2012.
    • Poštovana,
      To znaci da o

      hormonski status je uredan te zlezda ne utice na stanje vaseg zdravlja, na uz se vizualizuje kao blago uvecana, sto znaci da na sest meseci treba da provetite da li se menja velicina odnosno da li se uvecava i proverite nivo hormona. Za sada je tsh normalan i ka donjoj granici tako da terapija nije potrebna. Takodje i titar antitela je normalan sto iskljucuje autoimunu bolest stitaste zlezde odnosno hashimoto thyroiditis. Uvecane lgl sugerisu na neki zapaljenski proces u blizini zlezde, te proverite zube i grlo ili usi.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #105844

    • Postovana, pre par dana zapazim u ogledalu prilikom gutanja vidljivu kuglicu sa leve strane oko 2 cm u precniku rekla bih,uradila sam hormone i ovo su rezultati T3 0,71,T4 5,4 i TSH 0,6.Sta mi dalje preporucujete? Hvala unapred na odgovoru