1. Poremećaj polnih hormona

    Pitanje broj: #105895

    Imam 28 godina i muškog sam pola. Imam skoro sve simptome koji ukazuju na poremećaj polnih hormona, koje sve hormone treba da uradim za analizu? Znam da obavezno trebam da testiram testosteron ali me zanima koji jos hormoni treba da se provere da bi se utvrdilo da li imam disbalans muških i ženskih hormona u telu.

    Odgovoreno: 29. 09. 2012.
    • Anamneza sa kliničkom slikom i detaljnom pregledom je dovoljna da se postavi dijagnoza ovog stanja.
      poželjno je dati spermu na analizu, kao i analizu nivoa hormona. Vi možete da uradite hormonski status, ali pravo tumačenje vam može dati samo stručnjak, u ovom slučaju endokrinolog i urolog. Najbolje je da se njima obratite, oni ce vas pregledati, i napraviti plan ispitivanja. U svakom slucaju uglavnom se rade fsh, lh, testosteron, estradiol, prolaktin, tsh, progesteron.