1. Hormoni štitne žlezde

    Pitanje broj: #105582

    Ft4 (slobodni tiroksin) 100 tsh (ultrasenzitivni) 0, 005 interesuje me šta je u pitanju i šta dalje?

    Odgovoreno: 26. 09. 2012.
    • Niste naveli referentne rednosti, ft4 je jako povišen a snižen tsh uvek ukazuje na pojačan rad štitaste žlezde, hipertiroidizam, javite se endokrinologu koji će vas pregledati, uraditi UZ i odrediti terapiju. Lečenje zavisi od uzroka koji je doveo do oboljenja ali trenutno vama je neophodna terapija i zato se odmah javite endokrinologu koji će vam sve objasniti i napraviti plan lečenje.