Postovani, kao dete od 3 -god. Slucajno sam popio masnu sodu, jednyjak mi je operisan i imam malo suzenje, s tim sam navikao da zivim oko dve godine unazad ostetim da mi steze u grlo i imam otezano gutanje bol u uvo i jedan krajnik mi je zagnojan imam bol u vratu koji se siri prema ramenu i prema vilici. . Bio sam kod otorinologa i posle terapije i unazad godinama pio sam razne antibiotike zbog upalu prostate a bol mi ostaje. Radio sam snima nje jednjaka to je u redu. Lb. Nalazi su u redu. Molim vas sta vi mislite da li su zlezde u pitanju?? ? ? I koje analize da uradim jako sam zabrinut lekar opste prakse kaze da to nije nista a ja otezano gutam i u grlo ostim kao da je vatra i peckanje. Pozdrav

    Odgovoreno: 26. 09. 2012.
    • Poštovani,
      Prove

      uradite uz stitaste zlezde pa ukoliko postoje promene na njoj proverite i njen hormonski status, odnosno uradite ft4 i stsh, najbolje je da konsultujete endokrinologa. Vase tegobe su nespecificne i najverovatnije nisu povezane sa stitastom zlezdom ali ipak proverite. Ponekad uvecana zlezda moze da stvara tegobe sa gutanjem.