U aprilu ove godine prvi put sam uradila ultrazvuk štitne žlezde. Nalaz kaže da je štitna žlezda urednog položaja, veličine na donjoj granici fiz. Promera, nehomogene ehostrukture nižeg intenziteta odjeka, urednog cd signala iz parenhima. U levom lobusu kaudalno heteroehogeni mikronodus 5, 3mm cd signala nesuspektnog. Duž jugularnog lanca sitne bg lgl. Lab. Slika ft4 12, 55pmol/l ultra-tsh 13, 51 miu/ml i anti tpo 424 iu/ml. Posle mesec dana i uzimanja letrox 50 ft4 bio je 16, 82 pmol/l a ultra-tsh 0, 888 miu/ml. A u augustu ultra tsh 2. 37 miu/ml i anti tpo 222. 2 rom prilikom urađena je analiza t3 2, 48 mmol/l i 157, 5 mmol/l letrox 50 uzimam i dalje iako još uvek nisam uspela obaviti konsultacije sa endokrinologom. Zakazani termin je u novembru. Može li ovako proizvoljna laička terapija izazvati gore stanje ili se mogu nadati da će sve biti pod kakvom takvom kontrolom do novembra. Hvala, unapred zahvalna na utesi.

    Odgovoreno: 26. 09. 2012.
    • Poštovana,

      terapija koju koristite je dobra i sada imate normalan hormonski status, terapijski cilj je povlaĉenje kliniĉkih simptoma hipotiroidizma uz normalizaciju i odrzavanje vrednosti tsh u referentnim vrednostima. Kada se postigne stabilna supstitucija kontrole se savetuju na 6 meseci i tada je dovoljno pratiti samo tsh. Vi ste postigli ovo stanje te redovno uzimajte terapiju i u novebru posetite endokrinologa.