Poštovani, iznenađena sam brzinom odgovora (pitanje 103655) i vašom pažnjom prema nama. Hvala vam zbog toga. Ipak, molim vas, moj najveci strah je temperatura, blago povišena najčesce nakon fizičkog naprezanja. Ujutu i uveče je normalna 36,3 ili 36,4. U toku dana naročito popodne ide do 37.4. Molim vas, zanima me može li i ta temperatura biti simptom poremećaja rada žlezde narocito jer se pojavila istovremeno sa začestalom i prolivasom stolicom.
    Hvala unaprijed i oprostite što smetam, molim vas.

    Odgovoreno: 10. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Da biste bili sigurni da li je posledica poremećenog rada štitaste žlezde, proverite hormone i to uradite ft4 i stsh. Veoma je toplo možda je u pitanju neka virusna infekcija. Pokušajte da stolicu regulišete dijetom, ne jedite slatko, izbegavajte mleko, pijte dosta tečnosti i uzmite probiotik.