Interesuje me labaratorsiki nalaz hormona t3 1,48 t4 12,77 tsh 3,0.

    Odgovoreno: 09. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Nalaz hormona koje ste naveli ukazuje na normalnu funkciju štitaste žlezde. Bez obzira na funkciju, žlezda može biti morfološki izmenjena te se zbog toga preporučuje i pregled ultrazvukom, koji je neinvazivan i daje uvid u to da li postoje promene na žlezdi po tipu čvorića ili hronične upale.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #103299

    • Pocitovani, moj problem ja nastao odkako sam primetila da gubim kilograme, tako da sa mojih 22 god. Imala sam 50 kg. Ova kilaza spored mene nije alarmantna, ali na analize krvne slike u junu 2012 god. Nivo sekera u krvi bilo je 3, 00 i tiroksin 4, 21 molu. Nakon ovog pregleda savet od lekara je bijo da se hranim redovno i da opet u avgust proverim seker i tiroksin. Napravila sam analizu, ali rezultati opet su bili isti seker 300i tiroksin 3, 2 molu. Posle ovo redovno koristim obroke, no i pokra to osekam se bezvojno, malaksano i umorno. Veoma sam zabrinuta za moje zdravle pa molim da mi date odgovor sta da uradim dalje i kako da se ponasam svaki dan. Inace veoma sam ljubitel sporta i dali u budeke mogu da se bavim sportom/fitnes, planinarenje, aerobik/ molim vas za odgovor i unapred vam zahvaljujem. Zagrizena skopjanka.