Poštovani,
    Operisala sam štitastu žlezdu pre deset dana i tom prilikom mi je cela odstranjena. Dobro se osećam i redovno pijem terapiju (euthyrox 50mg i propranolol 40mg 2x0, 5) moje pitanje glasi: kada mogu da počnem da se bavim fizičkim aktivnostima (trčanje, vežbanje)?
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 10. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Sada nakon operacije potrebno je da se uzdržavate od napornog rada i da se ne bavite teškim sportovima možete da šetate i to će vam sigurno prijati. Potrebno je i određeno vreme da se uspostave nrmalne koncentracije hormona. Testove tiroidne funkcije treba ponoviti za 6 do 8 nedelja uvek kada se menja doza leka. Kada se postigne adekvatna supstitucija (tsh u referentnim vrednostima) sledeća kontrola se obavlja za 6 meseci.