Poštovani,
    Prošle godine u ovo vreme ustanovljeno je da imam povišen kortizol i to sasvim slučajno prilikom boravka na klinici za endokrinologiju zbog niske vrednosti šećera u krvi. Od tada do danas išla sam na ultrazvuk nadbubrežne žlezde, zatim na msct i oba rezultata su u redu. Dva puta je rađen test dexasonom koji je pokazao da je sve u redu, jer su vrednosti jutarnjeg kortizola bile veoma niske, zatim više puta sam davala krv za proveru drugih hormona, t3, t4, tsh, kao i acth i svaki put je kortizol povišen za 30-50% .

    Zanima me da li možda znate šta može biti uzrok tome? Moj endokrinolog tvrdi da je totalno čudno da su rezultati takvi, a da je sve ostalo u redu. Lično sam posumnjala u rezultate i otišla do privatne poliklinike i dala krv, ali su rezultati bili isti.
    Unapred zahvalna nada